Picassa

Index / Týmy / Turnaje / Turnaj

Stěžery MIZUNO & MITRE CUP 2008

Sestava: PAIKERT Jiří, JEDLIČKA Petr, KLÍMA Libor, KRÁL Filip, ROZKOVEC Jiří, RYBÁK Jiří, SPLÍTEK Leoš, ŽÁK Petr

Letošní turnaj je jubilejní 20. v pořadí, my se ho účastníme po šesté v řadě. Do páteční základní skupiny nám los přisoudil týmy Cannibals HK, Stěžírky, Babylon Jaroměř a Nemesis HK. Z této skupiny postupují dva nejlepší.

Výsledky ve skupině

Flamengo - Cannibals HK

5:3 (1:2)
Branky: 2 SPLÍTEK Leoš, ROZKOVEC Jiří, JEDLIČKA Petr, ŽÁK Petr  

Flamengo - Stěžírky

4:1 (3:0)
Branky: RYBÁK Jiří, KRÁL Filip, ŽÁK Petr, ROZKOVEC Jiří  

Flamengo - Babylon Jaroměř

0:0 (0:0)
Branky: -  

Flamengo - Nemesis HK

0:0 (0:0)
Branky: -  

Úvodní utkání s Cannibals HK nám vůbec nevyšlo podle představ. Více než soupeř nám dělalo prodblém přechod z umělé trávy na přírodní. Přihrávky, když už měly správný směr, tak už ovšem postrádaly potřebnou razanci. I díky tomu, jsme se trápili a ještě 8 min. před koncem prohrávali 1:2, v těchto chvílích naše šance na úspěch držel Paiky v bráně, když pochytal minimálně tři gólovky soupeře. Poté se nám vydařilo úspěšně zahrát hned tři za sebou jdoucí standardní situace, což za celou dobu ve Flamengu nepamatuji :), a otočit výsledek na 4:2. Závěr utkání už jsme si pohlídali a vyhráli 5:3.

Druhý zápas proti Stěžírkám už jsme začali podstatně lépe a hlavně organizovaně. Toto utkání rozhodl první poločas, utočilo se na obou stranách a oba soupeři si vypracováli gólové šance. Nám se podařilo po pěkných kombinacích vsítit 3 góly, ale soupeř se i díky naší zlepšené defenzivě z gólu radovat nemohl. Ve druhé půli, už jsme se soustředili pouze na udržení třígólového náskoku, což se nám ve zdraví podařílo, jelikož soupeř evidentně vývoj zápasu psychicky neunesl.

S Babylonem Jaroměř už nám k postupu stačila i remíza a podle toho se i zápas vyvíjel. V celku poklidné tempo hry s minimem šancí na obou stranách. Soupeř měl sice po celou dobu více času míč na svých kopačkách, ale našeho brankáře za celou dobu nepřekonal, což se na druhé straně nepovedlo ani nám, a tak utkání skončilo smírně 0:0.

Poslední zápas ve skupině s Nemesisem HK už jsme si chtěli s vidinou jistého postupu zahrát fotbálek pro potěšení. Nutno dodat, že tento cíl se nám nezdařil, i když několik slibných akcí jsme si vypracovali, přesto však tento zápas skončil rovněž 0:0.

S 8 body jsme se nakonec stali vítězi skupiny a to díky vítězství Stěžírek nad Babylonem Jaroměř v posledním utkání skupiny, čímž si zajistili 2. postupové místo. V neděli se můžeme těšit na těžkého osmifinálového soupeře, jelikož skupina, ze které vzejde náš soupeř je nabitá zvučnými týmy. Na závěr jenom dodám, že pokud chceme konečně na turnaji uspět, za což považuji být do 3.místa, tak musíme porazit skoro každého.

Osmifinále

Flamengo - PFC Siofók

2:0 (1:0)
Branky: RYBÁK Jiří, JEDLIČKA Petr  

Mírné obavy či nervozita před tímto zápasem byla na nás určitě patrná, jelikož v minulých ročnících jsme přes toto kolo přešli pouze jednou. Úvod byl samozřejmě z obou stran opatrný, před oběma brankami byl klid. Skóre se pohnulo až po našem rohovém kopu, kdy Petr Žák učebnicově (teda podle učebnice velkého fotbalu) nacentroval míč do vápna soupeře, kde se do vzduchu zavěsil Jirka Rybák a hlavičkou usměrnil míč za záda hostujícího brankáře. Soupeř se poté snažil o vyrovnání, ale nedařilo se jim překonat naši dobře fungující obranou hru. Ve druhé půli se hosté více soustředili na výroky rozhodčího, čímž se sami vyřadili ze hry a poté co Petr Jedlička přes celé hřište trefil prázdnou branku soupeře, již nebylo pochyb o našem postupu.

Čtvrtfinále

Flamengo - Agromeli Brno

6:3
Branky: 2 KLÍMA Libor, ŽÁK Petr, KRÁL Filip, ROZKOVEC Jiří, JEDLIČKA Petr

K tomuto zápasu jsme nastoupili s úplnou lehkosí, jelikož letitá osmifinálová deka byla pryč, a náležitě jsme si utkání vychutnali. Druholigové Agromeli určitě nebylo lehkým soupeřem, o čemž jsme se přesvědčili hned v úvodu utkání, kdy se Brňáci neustále tlačili do koncovky před naší branku, my jsme se snažili odpovídat pouze z brejků. Poté se ovšem i jeden brejk podařil soupeři, kdy se dva jejich hráči řítili na našeho osamoceného obránce, ale nedokázali z toho vytěžit nic, naopak hned z následné naší akce udeřilo na druhé straně, a to když Petr Žák poslal střílenou přihrávku do skrumáže před branku, kde byl se svým dobře vykrmeným břichem připraven Libor Klíma a nasměroval míč do sítě. Potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš a taky to, že pár kil navíc není vždycky na škodu :). Od tohoto okamžiku se obraz hry úplně změnil, začali jsme více kombinovat a držet míč na našich kopačkách, z toho pramenili další krásné branky, postupně se trefili Petr Žák, Libor Klíma a Filip Král a to už jsme měli luxusní náskok 4 gólů. Pak Agromeli začalo hrát vabank s brankářem v poli a podařilo se jim ještě utkání trochu zdramatizovat, dvěmi góly snížili na 4:2, ale my jsme žádný obrat nepřipustili a po individuálních akcích Petra Jedličky a Jiřího Rozkovce jsme přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli 6:3.

Semifinále

Flamengo - Sextons HK

0:4 (0:0)
Branky: -  

V semifinále jsme narazili na jednoho z hlavních favoritů celého turnaje, se Sextons se velmi dobře známe a svedli jsme spolu již několik bitev. V průběhu zápasu byl znát oboustraný respekt, hru více diktoval soupeř a vytvářel si více brankových příležitostí, z jedné z nich nás dokonce zachránila i tyč Paikyho branky. My jsme se ovšem nenechali zahanbit a také jsme se tlačili před soupeřova golmana, ale ani naše pokusy nevedli k úspěchu. Po bezbrankovém poločase udeřilo hned z první akce, a to když soupeř poslal dlouhý míč za naší obranu kde jejich naběhnuvší útočník z první pohotově obstřelil našeho brankaře. Poté jsme do soupeře začali bušit, ale ani přes některé nadějné příležitosti jsme nedokázali skórovat, naopak z dalších potiútoků Sextons přidal další branky. My už jsme se nedokázali vracet, možná že se projevilo i to, že jsme nastoupili ihned po čtvrtfinálovém zápase, a tak konečný výsledek 0:4 byl až příliš krutý.

o 3. místo

Flamengo - Havana HK

2:0 na penalty
Penaltu dali: ŽÁK Petr, RYBÁK Jiří  

O 3.místo se kopaly pouze penalty a ty si náležitě vychutnal náš brankář Jirka Paikert, když za svá záda nepustil ani jednu střelu, tím tak korunoval svůj velmi dobrý výkon na celém turnaji. Poté co své pokusy proměnili Petr Žák a Jirka Rybák, už jsme se mohli radovat z konečného 3.místa, což je náš nejlepší výsledek v historii Stěžery cupu. Pochvalu za celý turnaj zaslouží všichni hráči, přesto zde musím vyzvihnout výkon Petra Jedličky, který byl i náležitě odměněn a to titulem nejlepší hráč turnaje.

Stěžery 2008 Flamengo

 

Týmy

O klubu

O klubu Historie klubu začala vznikat v polovině 80. let 20. století. Pětice hráčů ve složení …
Více o nás

Dnes je 17.10. a svátek má Hedvika.

Odkazy