Picassa

Index / Týmy / Turnaje / Turnaj

Turnaj v Dobrušce - DOPO 2007

Sestava: PAIKERT Jiří, JEDLIČKA Petr, RYBÁK Jiří, HAŠKOVEC Jan, SPLÍTEK Leoš, KLÍMA Libor, MACEJ Patrik, ŽÁK Petr

Tohoto turnaje se účastnílo celkem 65 mužstev rozdělených do 13 základních skupin po 5 s tím, že do nedělních skupin postupovali první dva a nejlepších šest mužstev ze třetích míst. 32 postupujících do nedělního dne bylo rozděleno do 8 skupin po 4 mužstev z nichž posupovali první dvě mužstva do osmifinálových bojů.

Nám byli do základní sobotní skupiny nalosovány mužstva SČE Děčín, Living Legends Dobruška, Váca Tým a Berlínští lvi Praha.

Branky: RYBÁK Jiří, JEDLIČKA Petr, MACEJ Patrik

První zápas byl opakováním loňského zahajovacího utkání, kdy jsme tým SČE Děčín porazili 1:0. I tento zápas nakonec skončil stejným výsledkem, jediný gól zápasu vstřelil opět Libor Klíma. Celé utkání jsme soupeře tlačili a vytvořili si několik gólových šancí, z nichž se ujala pouze jedna. Tohoto vývoje jsme mohli na konci utkání pěkně litovat, a to když v poslední minutě mohl soupeř vyrovnat, ovšem to by v naší brance nesměl stát Jiří Paikert, který skvělým zákrokem soupeřovu tutovku zlikvidoval.

Ve druhém utkání s týmem Dobrušky jsme se snažili vycházet ze zajištěné obrany, což na soupeře platilo, za celý zápas nedokázal ani jednou vystřelit na naší branku. Nám se podařilo předvést několik pěkných kombinačních akcí a oproti prvnímu zápasu jsme je dokázali 100% využít a zasloužené vyhráli 4:0, když se postupně do černého trefili Petr Jedlička, Patrik Macej, Leoš Splítek a Jan Haškovec.

Další zápas jsme si pohráli s mladíky z Váca týmu v poměru 4:0 a zajistili si tak jistý postupu do nedělních skupin.

Poslední utkání ve skupině bylo zároveň utkáním o první místo, jelikož Berlínští lvi Praha rovněž vyhráli všechny tři svoje zápasy. Zápas začal lépe soupeř, který dokázal využít standardní situace v blízkosti naší brány a ujal se vedení 1:0. Nám se ovšem podařilo trefou Jirky Rybáka, který zkušeně podstřelil padajícího golmana, ještě do poločasu vyrovnat. Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že i remíza nám díky lepšímu skóre stačí k prvnímu místu ve skupině, proto jsme se do útoku moc nehnali a čekali na soupeřovu chybu. Asi tři minuty před koncem si Petr Jedlička z trestného kopu narazil o Libora Klímu a z blízkosti mezi nohy golmana strhl vedení na naší stranu. Poté přidal ještě pojišťovací gól Patrik Macej, který vystihl soupeřovu přihrávku a pak jako starý ostřílený mazák zahrál pražskému brankáři po druhé na housle upravil na konečných 3:1.