Picassa

Index / Historie

Historie

Flamengo 1986

Historie klubu začala vznikat v polovině 80. let 20. století. Pětice hráčů ve složení Luboš Jedlička, Petr Vít, Jaroslav Kohout, Jaroslav Petrik a Pavel Nosek, kteří toho času hráli za mužstvo FOMY z tohoto týmu odešli a spolu s dalšími čtyřmi novými hráči, což byli Petr Havelka, Tomáš Balcar, Marian Petruška a Jaromír Pásek založili v létě roku 1986 nový klub malé kopané FLAMENGO HRADEC KRÁLOVÉ.

Flamengo 1987

Mužstvo bylo zařazeno jakožto nový klub do nejnižší soutěže Královéhradecké malé kopané, což byla 3. liga. Během 4 let se Flamengu podaří postoupit do nejvyšší soutěže. První prvoligový ročník 1990/1991 ovšem nebyl pro klub zrovna vydařený, umístění na 12. příčce tabulky znamenalo sestup zpět do 2. ligy. Byl to vlastně jediný sestup klubu v celé dosavadní historii. Poté trvalo celé 3 roky než se klub znovu vrátil zpět do 1. ligy. Od roku 1994 začíná hrát Flamengo pravidelně nejvyšší soutěž Královéhradecké malé kopané.

Flamengo 1991

První dvě sezóny se klub pohyboval spíše ve spodních patrech tabulky. V ročníku 1996/1997 ovšem nastává zlom, Flamengo se vykopalo mezi nejlepší týmy ligy a zasahuje tak do bojů o titul, který se však ještě nepodaří vybojovat. V tomto roce Flamengo zároveň slaví 10 let od založení klubu. To co se nepovedlo v uplynulém desetiletí, se daří hned rok poté. V sezóně 1997/1998 se klub stává vítězem 1. ligy a vyhrává tak svůj PRVNÍ MISTROVSKÝ TITUL.

Dalším historickým mezníkem klubu byl rok 1999, v tomto roce bylo s příchodem nových mladých hráčů založeno „B“ mužstvo. Tým byl zařazen do 3.C ligy, během 3 let se vykopal až do druhé nejvyšší soutěže a kryl tak záda „A“ mužstvu.

Flamengo 2003

V roce 2001 dochází k reorganizaci soutěže, všechny Královéhradecké ligy jsou přejmenovány tak, aby navazovaly na celostátní rozdělení. Z 1. ligy se tak stává Krajský přebor. Hned první ročník Flamengo vyhrává a získává historicky DRUHÝ MISTROVSKÝ TITUL. Vítězstvím v krajském přeboru klub postupuje do divize, která je třetí nevyšší futsalovou soutěží v republice. V tomto ročníku je zároveň založeno „C“ mužstvo a klub poprvé nasazuje do soutěží tři týmy.

Flamengo 2005

Postupem do divize se klub ocitá v novém prostředí, všechna utkání se hrají v zimním období ve sportovních halách, na zápasy se dojíždí i mimo Hradec Králové. Soutěž má daleko vyšší kvalitu, a i proto mělo Flamengo v začátcích především záchranářské práce. Divizi se ovšem v každé sezóně podařilo udržet a s přibývajícími lety se klub vždy umisťuje o nějakou tu příčku v tabulce výše.

V sezóně 2004/2005 tým C suveréně vyhrává 2.A třídu a poprvé po 4 letech konečně postupuje do vyšší soutěže. V následujícím roce 2006 Flamengo slaví již své 20. výročí od založení klubu. K tomuto výročí tým B přispěl pěkným dárkem v podobě vítězství v Krajském přeboru, čímž klub získává svůj TŘETÍ MISTROVSKÝ TITUL.

Týmy

O klubu

O klubu Historie klubu začala vznikat v polovině 80. let 20. století. Pětice hráčů ve složení …
Více o nás

Dnes je 17.10. a svátek má Hedvika.

Odkazy