Picassa

Index / Týmy / Turnaje / Turnaj

Stěžery MIZUNO CUP 2007

Sestava: PAIKERT Jiří, JEDLIČKA Petr, JEDLIČKA Luboš, HAŠKOVEC Jan, ROZKOVEC Jiří, BARTOŠ Milan, KLÍMA Libor, MACEJ Patrik

Systém již 19. ročník turnaje zůstal stále stejný, tzn. že se ho účastnilo 40 mužstev, rozdělených do 8 skupin z nichž postupovali první dva do osmifinálových bojů. Do naší páteční skupina byli nalosováni tito soupeři FC Golem HK, Prcek tým Nový Bydžov, Nemesis HK a Mambo tým Smidary.

Branky: 2 BARTOŠ Milan, MACEJ Patrik, ROZKOVEC Jiří, JEDLIČKA Petr

V prvním zápase skupiny jsme narazili na tým FC Golem HK, který jsme udolali tesně 1:0 krásnou brankou Milana Bartoše, který z velkého úhlu trefil přesně víko soupeřovy branky.

V dalším utkání nás čekal pro nás neznámý Prcek tým Nový Bydžov, který v prvním zápase rozstřílel Mambo tým Smidary 8:2 čímž naznačili, že budou horkým kandidátem na postup. Zápas začal z obou stran opatrně a v poločase byl stav nerozhodný 0:0, po změně stran se soupeři podařilo dvěma rychlými góly strhout vedení na svou stranu a nám se už ani přes vyvinutý tlak nepodařilo skóre zkorigovat.

Poté jsme povině zvítězili se starými pany z Nemesis HK 5:1, když se postupně trefili Libor Klíma, Jiří Rozkovec, Petr Jedlička a zbylé dva góly přidal extrémě nabuzený Milan Bartoš.

Poslední zápas ve skupině s Mambo týmem Smidary se proměnil v rozhodující zápas o postup, jelikož oba soupeři měli na kontě dvě vítězství s tím, že nám stačila díky lepšímu skóre i remíza. Hned na úvod jsme soupeřili nabídli tutovku, když se jejich dva hráči samotní řítili na našeho golmana Jirku Paikerta, který bravurním zákrokem šanci zlikvidoval a potvrdilo se staré oklepané přísloví "nedáš dostaneš" a za minuty jsme se krásnou individuální akcí Milana Bartoše ujali vedení 1:0. Do poločasu se již skóre nezměnilo. Ve druhé půli musel soupeř hru více otevřít, což byla voda na náš mlýn, postupně jsme nastříleli dašlí 4 góly a v klidu vyhráli 5:1.

Náš nedělní osmifinálový soupeř byl vítěz skupiny H a to tým Údolí Hladu HK.

Osmifinále

Flamengo - Údolí Hladu HK

1:2 (0:1)
Branky: ROZKOVEC Jiří

Nedělní boje se hráli za tropického vedra, když teploty na slunci dosahovali až 50 stupňů Celsia. V první půli toho moc k vidění nebylo ani na jedné straně, ovšem jedna ojedinělá akce soupeře znamenala gól v naší síti. Do druhé půle jsme na soupeře vlétli a častějí drželi míč na svých kopačkách, z čehož pramenili i některé slibné přiležitosti, které ovšem zůstaly neproměněny a tak následovolo druhé potrestání soupeřovým gólem. Poté se nám už podařilo pouze snížit po rohovém kopu, když se trefil Jiří Rozkovec a tak utkání skončilo 1:2 v náš neprospěch a turnaj pro nás bohužel skončil už v osmifinále.

Vítězem tohoto ročníku se stal opět Torf Pardubice, který ve finále porazil tým Sextons v poměru 4:1.