Picassa Facebook

Index / Historie

Historie

Fotka z roku 1986
Historie klubu začala vznikat v polovině 80. let 20. století. Pětice hráčů ve složení Luboš Jedlička, Petr Vít, Jaroslav Kohout, Jaroslav Petrik a Pavel Nosek, kteří toho času hráli za mužstvo FOMY z tohoto týmu odešli a spolu s dalšími čtyřmi novými hráči, což byli Petr Havelka, Tomáš Balcar, Marian Petruška a Jaromír Pásek založili v létě roku 1986 nový klub malé kopané FLAMENGO HRADEC KRÁLOVÉ.
Fotka z roku 1987
Mužstvo bylo zařazeno jakožto nový klub do nejnižší soutěže Královéhradecké malé kopané, což byla 3. liga. Během 4 let se Flamengu podaří postoupit do nejvyšší soutěže. První prvoligový ročník 1990/1991 ovšem nebyl pro klub zrovna vydařený, umístění na 12. příčce tabulky znamenalo sestup zpět do 2. ligy. Byl to vlastně jediný sestup klubu v celé dosavadní historii. Poté trvalo celé 3 roky než se klub znovu vrátil zpět do 1. ligy. Od roku 1994 začíná hrát Flamengo pravidelně nejvyšší soutěž Královéhradecké malé kopané.
Fotka z roku 1991
První dvě sezóny se klub pohyboval spíše ve spodních patrech tabulky. V ročníku 1996/1997 ovšem nastává zlom, Flamengo se vykopalo mezi nejlepší týmy ligy a zasahuje tak do bojů o titul, který se však ještě nepodaří vybojovat. V tomto roce Flamengo zároveň slaví 10 let od založení klubu. To co se nepovedlo v uplynulém desetiletí, se daří hned rok poté. V sezóně 1997/1998 se klub stává vítězem 1. ligy a vyhrává tak svůj PRVNÍ MISTROVSKÝ TITUL.
Dalším historickým mezníkem klubu byl rok 1999, v tomto roce bylo s příchodem nových mladých hráčů založeno „B“ mužstvo. Tým byl zařazen do 3.C ligy, během 3 let se vykopal až do druhé nejvyšší soutěže a kryl tak záda „A“ mužstvu.
Fotka z roku 2003
V roce 2001 dochází k reorganizaci soutěže, všechny Královéhradecké ligy jsou přejmenovány tak, aby navazovaly na celostátní rozdělení. Z 1. ligy se tak stává Krajský přebor. Hned první ročník Flamengo vyhrává a získává historicky DRUHÝ MISTROVSKÝ TITUL. Vítězstvím v krajském přeboru klub postupuje do divize, která je třetí nevyšší futsalovou soutěží v republice. V tomto ročníku je zároveň založeno „C“ mužstvo a klub poprvé nasazuje do soutěží tři týmy.
Fotka z roku 2005
Postupem do divize se klub ocitá v novém prostředí, všechna utkání se hrají v zimním období ve sportovních halách, na zápasy se dojíždí i mimo Hradec Králové. Soutěž má daleko vyšší kvalitu, a i proto mělo Flamengo v začátcích především záchranářské práce. Divizi se ovšem v každé sezóně podařilo udržet a s přibývajícími lety se klub vždy umisťuje o nějakou tu příčku v tabulce výše.
V sezóně 2004/2005 tým C suveréně vyhrává 2.A třídu a poprvé po 4 letech konečně postupuje do vyšší soutěže. V následujícím roce 2006 Flamengo slaví již své 20. výročí od založení klubu. K tomuto výročí tým B přispěl pěkným dárkem v podobě vítězství v Krajském přeboru, čímž klub získává svůj TŘETÍ MISTROVSKÝ TITUL.

Tým

Anketa

Mělo by Flamengo pořádat v příštím roce jubilejní 30.ročník Stěžery Cupu ?
Ano - ve Stěžerách
Odpověď a8/61.5%
Ano - na jiném místě
Odpověď b4/30.8%
Ne
Odpověď c1/7.7%
Celkem hlasovalo: 13

O klubu

Historie klubu začala vznikat v polovině 80. let 20. století. Pětice hráčů ve složení …
Více o nás

Odkazy